ďťż
[Rozrywka] Gry komputeroweaugiasz - Czw Cze 07, 2007 6:59 am
Wirtualny PT-91 "Twardy" dla miłośników militariów - wewnątrz widać, że to poczciwy radziecki T-72M1 tylko z dodatkowymi wodotryskami:

http://wirtualnepodroze.dziennik.pl/pt9 ... h,289.html
agatka_23 - Śro Sty 16, 2008 11:44 pm
Witam!

Jestem studentką socjologii, przeprowadzam badania na temat środowiska graczy komputerowych w polsce, których wyniki wykorzystam w mojej pracy magisterskiej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety, pod adresem:

http://www.isaform.prv.pl/index.php?nr=31

Każda wypełniona ankieta będzie dla mnie cennym materiałem.

Ankieta jest oczywiscie anonimowa. Z góry dziękuję za pomoc.Safin - Czw Sty 17, 2008 9:20 am
Ok
Wypełnione-ale w zamian, Ty wklejaj ciekawe informacje
pozdrawiam.jacek_t83 - Czw Sty 17, 2008 10:17 am
a ja nie gram w gry
Emenefix - Czw Sty 17, 2008 3:00 pm
Moja kobieta bada to samo. Ale u młodszychMephiR - Czw Sty 17, 2008 3:32 pm
Jestem niezadowolony z tej ankiety. Brakuje następujących pytań:
- Czy gry wywołują w Tobie agresję?
- Czy po zakończeniu gry nadal przebywasz w jej świecie?
- Jak długo utrzymuje się u Ciebie ten stan?
- Czy widziałeś diabła?
- Czy posiadasz w swoim domu broń?
- Ile ludzi już zabiłeś, a jeszcze nikomu o tym nie powiedziałeś?

To tak, żeby gazety pokroju Fakt lub Super Express miały jakieś dane podczas kolejnych artykułów na temat przestępstw spowodowanych pod wpływem gier komputerowych .Bartek - Czw Sty 17, 2008 4:45 pm
Agatko pokaż fotkę!SPUTNIK - Czw Sty 17, 2008 9:54 pm

Agatko pokaż fotkę! ]

tzn, czego fotkę ? najblizszego torowiska czy elewacji z naprzeciwka ?agatka_23 - Czw Sty 17, 2008 11:04 pm
Bardzo dziękuję wszystkim; Zebrałam już prawie połowę potrzebnych mi odpowiedzi.

Następnym razem zrobię ciekawszą ankietęBartek - Pią Sty 18, 2008 8:50 am

]

tzn, czego fotkę ? najblizszego torowiska czy elewacji z naprzeciwka ?


Myślałem że się zorientujecie i parę dobrych lat temu braliście czynny udział na IRC'u. Zawsze jak się pojawiała płeć piękna to się prosiło o fotkę, taki żartcaterina - Nie Sty 20, 2008 12:48 pm
hmmm....mnie nikt nie prosił ....Safin - Nie Sty 20, 2008 9:49 pm
Może nie skumali żeńskiej formy w Twoimi nicku Caterino. trzeba było go wykreować na "Pani Caterina"Wit - Czw Cze 12, 2008 7:52 pm
ECHO MIASTA

Drugie życie Spodka 2008.06.12

Jak Japończyk, siedząc przed swoim komputerem w Tokio, mógłby zwiedzić katowicki Spodek albo Rondo Sztuki? Od września będzie to możliwe w Second Life

Second Life Poland, to projekt, który zakłada wybudowanie wycinków największych miast Polski w internecie. Internauta, dzięki formatowi 3D, może zwiedzać wybrane miasto i brać udział w organizowanych tam wydarzeniach.
Swoje odpowiedniki w SL mają już Kraków i Poznań. W trakcie budowy jest Wrocław. "Echo Miasta" ustaliło, że projektem właśnie zainteresowały się Katowice.
- Ostateczne decyzje nie zapadły, umowy jeszcze nie podpisaliśmy, ale myślę, że się dogadamy - przyznaje Waldemar Bojarun, rzecznik magistratu. Firma Supremum Group, która stoi za Second Life w Polsce, zaoferowała, że wybuduje nam promocyjnie Spodek i Rondo Sztuki. Staną na jednej wyspie, otoczone jak inne wyspy w Second Life wodą.

Wirtualne śródmieście
- Uważam to za świetny sposób na promocję miasta. W Spodku mogłyby się odbywać różnego typu koncerty wirtualne, to też dobre miejsce na centrum informacji turystycznej. Wchodzisz, klikasz myszką i oglądasz filmik o szlaku zabytków techniki - mówi Bojarun.
W innych miastach wystarczy wybudować rynek, Katowice rynku nie mają, stąd pomysł na najbardziej charakterystyczne obiekty.
- Docelowo w Second Life mógłby się znaleźć projekt przebudowy śródmieścia architekta Tomasza Koniora, ale dopiero w momencie pojawienia się inwestorów - mówi rzecznik. - Może warto by też było zbudować wirtualny Nikiszowiec, żeby promować dzielnicę? - zastanawia się rzecznik.

Galeria już jest
Projekt ma szanse na powodzenie, choćby dlatego że w Katowicach jest już grupa ludzi zainteresowanych nie tylko zwiedzaniem, ale współtworzeniem wirtualnego miasta. Na razie działają na wirtualnym rynku Krakowa jako Second Gallery, ale nie ukrywają, że marzą im się Katowice. Zorganizowali m.in. pierwszy wirtualny koncert hip-hopowy. Występ rapera Focusa w Second Kraków zobaczyło kilkuset internautów, był to jeden z największych sukcesów SL w Polsce. Oprócz tego, w wirtualnej galerii wiszą prace młodych śląskich artystów. - Takie i inne wydarzenia chcielibyśmy organizować w Katowicach, przy okazji promując miasto - zapowiada Bartosz Ka, dyrektor artystyczny Second Gallery. Otwarcie Katowic w Second Life planowane jest na wrzesień.

Wioleta Niziołek
wioleta.niziolek@echomiasta.pl

Czym jest SL?
Second Life to trójwymiarowy, wirtualny świat. Internauta po ściągnięciu programu i zalogowaniu się, powołuje do życia postać zwaną awatarem. Może chodzić, latać, wydawać pieniądze (linden dolary) na różne dobra, a nawet teleportować się w dowolne miejsce, np. do Amsterdamu albo na wyspę Mercedesa. Możliwości promocyjne SL oprócz miast wykorzystują bowiem także firmy.salutuj - Pią Cze 13, 2008 6:26 am
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckosalutuj - Pią Cze 13, 2008 6:27 am
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckoCuma - Pią Cze 13, 2008 8:21 am
takie same info o Katowicach w SL było juz chyba z rok temusalutuj - Pią Cze 13, 2008 8:46 am
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckoSPUTNIK - Pią Cze 13, 2008 9:15 am

Ale to sie zmieni.
Jak wroce za 6 miesiecy to stawiam sobie za cel 20 letni zrobic krok po kroku rozpizdziel w tym urzedzie z tymi maloudacznikami.


rozumiem że coś w tym stylu tak ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Frakcja_Czerwonej_Armii

nawet planowany czas działań się zgadzamacu - Pią Cze 13, 2008 9:25 am
Oho, najnowsza koncepcja Salutuj
Dzierżżż!!!Wit - Czw Sty 22, 2009 9:17 am
Śląski krajobraz. Jak po wybuchu atomowym
Tomasz Głogowski2009-01-21, ostatnia aktualizacja 2009-01-22 00:09Wojna atomowa w 2012 roku zmienia Europę Środkową w pobojowisko. Spokojnie. Tylko w grze "Afterfall", nad którą pracuje właśnie firma Nicolas Games z Dąbrowy Górniczej. Inspiracją dla twórców świata po nuklearnej zagładzie jest... śląski krajobraz.

Programiści z Dąbrowy Górniczej postawili sobie ambitne zadanie. Gra "Afterfall", której premiera planowana jest za rok, ma przegonić nawet kultowego "Wiedźmina" i sprzedać się w co najmniej milionie egzemplarzy ("Wiedźmin" osiągnął na razie 600 tys.). Martwe pustynie, napromieniowane bagna, lodowe pustkowia oraz zmutowane zwierzęta i ludzie. To tylko niektóre z krajobrazów, które znajdą się w wirtualnym świecie RPG. Nowa gra ma nawiązywać do klasyków tego gatunku, m.in. "Fallouta" i "Painkillera".

Inspiracją dla twórców świata po nuklearnej zagładzie w "Afterfall" jest... krajobraz Śląska. Programiści z Nicolas Games zjeździli nasz region wzdłuż i wszerz. Zrobili tysiące zdjęć zniszczonych familoków i kamienic, starych rozsypujących się fabryk, walących się kamienic w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Rudzie Śląskiej i wielu innych miejscach. Część fotografii trafiła na biurka rysowników, a potem do komputerów. Tak powstał trójwymiarowy świat 3D po nuklearnej katastrofie. Niebawem będą mogli podziwiać go gracze. - Trudno byłoby znaleźć lepszy krajobraz niż ten na Śląsku. Industrialny, częściowo zniszczony, idealnie nadawał się, by umieścić go w naszej grze - przyznaje Tomasz Majka, prezes Nicolas Games, i dodaje, że w grze wykorzystane zostaną m.in. ruiny Huty Kościuszko w Chorzowie.

Majka zapewnia, że twórców zainspirowały tylko budynki na Śląsku, a nie sam region, który dla programistów wcale nie jest synonimem atomowej zagłady. Dlatego akcja gry ma się rozgrywać w Europie Środkowej, m.in. w zrujnowanej Warszawie. Nawet nie wiadomo, czy takie miasta jak Katowice, Bytom czy Chorzów w ogóle znają się w wirtualnym świecie, choć nie jest to wykluczone. - Równie dobrze rysunki zniszczonych fabryk czy budynków moglibyśmy stworzyć w Zagłębiu Ruhry, a nie na Śląsku. Ale jesteśmy stąd i ten krajobraz nas zainspirował. Nasza gra będzie dla Śląska reklamą - przekonuje prezes Majka.

Gra, choć jeszcze nie powstała, już budzi emocje. Zainteresowania tym, co ostatecznie przedstawią programiści z Nicolas Games, nie kryją niektórzy samorządowcy. Piotra Spyra, członek zarządu województwa śląskiego i współzałożyciel Ruchu Obywatelskiego "Polski Śląsk" promującego m.in. polski charakter Śląska i Ślązaków, mówi, że jeżeli śląskie krajobrazy będą tylko tłem dla przygód bohaterów w postnuklearnym świecie totalnej zagłady, to pół biedy. Nie ma się czym przejmować. - Gorzej, gdyby Śląsk został tak wyeksponowany, że automatycznie kojarzyłby się graczom z atomowym zniszczeniem. To - przynajmniej dla mnie - byłaby słaba reklama, budząca sprzeciw. Jestem przekonany, że wielu mieszkańcom by się to nie spodobało - mówi Spyra i zapewnia, że na pewno kupi sobie grę "Afterfall", gdy tylko ukaże się ona na rynku. - Z czystej ciekawości - przyznaje.

Śląsk w grze

Śląsk nie pierwszy raz zainspirował twórców komputerowych gier. W Second Life, trójwymiarowej grze, w której gracze wymyślają i kreują wirtualny świat, obok takich miast jak Kraków, Zakopane, czy Wrocław mają pojawić się też Katowice z rondem i Spodkiem. Stadion Śląski w Chorzowie i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach znalazły się w najnowszej wersji gry planszowej "Monopoly". Rysunki obiektów stworzył londyński grafik Steve Andrews, ten sam, który przyozdobił angielską i niemiecką planszę gry. Stadion Śląski można kupować za 1,6 mln zł, NOSPR kosztuje 1,8 mln zł.


Michał Gomoła - Czw Sty 22, 2009 2:10 pm
("Wiedźmin" osiągnął na razie 600 tys.)SzwedJacek - Pią Sty 30, 2009 10:43 pm
To trochę powiązane z grami ale i tak warto to zauważyć bo to ważne:

W latach 90 na między innym na Śląsku, kręcił swój pierwszy film fabularny niejaki Mamoru Oshii, japoński reżyser, który między innymi zrobił "Ghost in the Shell", kultowy film SF, z którego Wachowscy brali garściami. Film był taki sobie (grali tam polsy aktorzy, brr koszmar). Nazywa sie Avalon . Polecam i tak.

A tak przy okazji dziele się swoim szczęściem, mam nowy lcd 42 i cieszę się radością połaczenia HDMI... bomba, polecam wszystkim! Udało mi się go nabyć promocyjnie, bo jestem klientem vattenfall, sprzedają dużo sprzętu agd po promocyjnych cenach, na prawdę warto a nikt o tym nie wie, link niżej:

http://www.vattenfall.pl/www/vf_pl/vf_p ... /index.jspkamil25 - Sob Lut 07, 2009 10:05 am
Gracie może w jakieś ciekawe gry online typu (MMO)? Jeżeli tak to może polecicie jakieś ciekawe tytuły?

O to dwie gry, które według mnie warto zobaczyć, chociaż szczerze mówiąc to mamy pełno ciekawych gier online.

Hattrick.org

Najpopularniejszy manager piłkarski w internecie. Gra w to ponad 980 tys. ludzi w tym bardzo dużo Polaków. W lidze jest po 8 zespołów, mecze ligowe odbywają się co tydzień. Naprawdę hattrick bardzo wciąga. Powstało wiele innych menagerów, ale ten jest zdecydowanie najbardziej popularny.

Gangsters.pl

To polska gra kryminalna w której wcielasz się w rolę początkującego gangstera. Poznaj świat pełen przemocy, przekrętów oraz pięknych kobiet i hazardu. Co miesiąc rozdawane są ciekawe nagrody. Myślę, że to najlepsza gra spośród tych o fabule kryminalnej.Wit - Nie Mar 08, 2009 12:36 pm


Śląsk pogra
Przemysław Białkowski, 2009-03-03 19:12

Rok 2012, centrum cywilizacji w schronach przeciwatomowych, fauna i flora na wymarciu - taki los czeka Środkową Europę według scenariusza gry "Afterfall". Jedna z największych polskich produkcji ostatnich lat ma również dwa wątki regionalne. Twórcą gry jest firma z Dąbrowy Górniczej, a inspirację do części wirtualnego świata stanowią kamienice i fabryki wyjęte z krajobrazów Śląska i Zagłębia.

Adam Bryła i jego kilkudziesięciu kolegów pracują nad najnowszą grą komputerową, w której fani popularnych RPG-ów przy odrobinie szczęścia będą mogli zobaczyć własne podwórko po katastrofie nuklearnej. - Jeździmy po całym Śląsku i robimy zdjęcia, po czym zastanawiamy się, które będą odpowiednie do wykorzystania i łączymy je w tak zwane concept arty, czyli projekty przedstawiające środowisko gry, pomocne w tworzeniu trójwymiarowego obrazu - wyjaśnia Bryła.

Jak mówi szef całego projektu wybór miejsc był nieprzypadkowy. - Te budynki, fabryki są często zniszczone i w niektórych miejscach wyglądają jak po katastrofie nuklearnej, niektóre z nich są fantastyczne, dlatego warto je wykorzystać i przenieść na ekrany komputerów - przyznaje Tomasz Majka, prezes Nicolas Games

I niezależnie od tego czy gra będzie miała wpływ na wizerunek Śląska, zapowiada się jako jedna z największych polskich produkcji. Pozostaje jednak pytanie czy przyniesie zyski? Dotychczasowe tytuły z dąbrowskiej firmy radzą sobie całkiem dobrze na rynku gier komputerowych. Jak stwierdza Jakub Cekielski, pracownik działu software w Media Markt, gra może odnieść duży sukces, ponieważ nawiązuje do tematyki postnuklearnej, która dzięki grze Fallout 3 jest teraz na fali.

http://www.tvs.pl/informacje/9132/Wit - Pią Kwi 03, 2009 5:00 pm
Szum morza za Spodkiem? Tylko w Second Life
Przemysław Jedlecki 2009-04-02, ostatnia aktualizacja 2009-04-03 09:50:44.0Starówka jak we Wrocławiu i morze na horyzoncie - tak wyglądają Katowice w internetowej grze Second Life. To czwarte polskie miasto, które zdecydowało się zaistnieć w wirtualnym świecie

Second Katowice zostaną otwarte już w tym miesiącu. Urzędnicy chcą przy tej okazji zrobić wielką fetę i na imprezę ściągnąć zespół Feel.

Będzie można wówczas wirtualnie wejść do Spodka, czy Ronda Sztuki. - W Spodku będą się odbywać koncerty i inne imprezy. Chcemy, by były to wydarzenia hybrydowe, a więc takie, które odbywają się jednocześnie w realu i internecie - mówi Maria Ożana, z firmy Supremum Group, która na zlecenie miasta przygotowała wirtualne Katowice. Dodaje, że w Spodku do dyspozycji magistratu zostanie oddany hol. - Miasto będzie mogło tu informować o wydarzeniach w Katowicach, zamieszczać rozmaite prezentacje - mówi. Z kolei Rondo Sztuki ma być miejscem wystaw. - Chcemy, by kopułę wykorzystali katowiccy artyści - zapowiada Ożana.

Katowice będą czwartym polskim miastem w Second Life: obok Krakowa, Poznania i Wrocławia. Niebawem pojawi się również Warszawa, Zakopane, Gdańsk oraz Łódź. Wszystkie miasta w grze są budowane na wyspach, a te łączone ze sobą. Dlatego tuż za Rondem Sztuki widać Wrocław, a powyżej Spodka Poznań.

Waldemar Bojarun, rzecznik katowickiego magistratu mówi, że wirtualny fragment z rondem i Spodkiem będzie testem. - Zobaczymy jak to działa. Jeśli Second Katowice będzie odwiedzało dużo osób, to powiększymy je. Nie wykluczam, że o wizualizację przebudowanego śródmieścia - mówi rzecznik. Liczy na to, że w wirtualnym mieście pojawią się także prywatne firmy, które w ten sposób będą się reklamować. Można spodziewać się też aktywności polityków. O możliwość otwarcia biura poselskiego już dopytywał poseł Marek Wójcik z PO. Bojarun dodaje, że za stworzenie wirtualnego miasta trzeba było zapłacić 30 tys. zł.

Second Life to internetowa, trójwymiarowa gra, w której gracze wymyślają i kreują wirtualny świat. Grę stworzyła firma Linden Lab. Projekt powstał w 1999 roku. Od uruchomienia w internecie w 2003 roku do gry zapisało się ponad 8 mln osób. Malediwy i Szwecja otworzyły tu wirtualne ambasady, występowały zespoły Pet Shop Boys i U2. Każdy nowy użytkownik za darmo dostaje do dyspozycji postać (wystarczy zarejestrować się na stronie secondlife.com), którą może nazwać, ubrać, określić jej wzrost, wagę, sylwetkę, kolor włosów, oczu, skóry i płeć.


Wit - Śro Kwi 29, 2009 8:57 pm
Katowice są już w Second Life. Bez prezydenta
pj 2009-04-28, ostatnia aktualizacja 2009-04-29 16:50:55.0Wizja przebudowy centrum według Tomasza Koniora zostanie zrealizowana. Niestety, na razie tylko w grze Second Life. We wtorek Katowice oficjalnie pojawiły się w internecie

Jedna z katowickich urzędniczek wcieliła się w awatara (postać w grze) "Katowice Cyberstar" po to, by w imieniu władz miasta odpowiadać na pytania internautów. Prezydent Piotr Uszok nie zdecydował się na zagoszczenie w wirtualnej przestrzeni. - Nie będziemy go wrzucać na niepewny teren. Nie wiemy ile osób tym się zainteresuje. Jeżeli Second Katowice będą często odwiedzane, to zrobimy w nich wirtualne śródmieście według projektu Tomasza Koniora i wtedy prezydent je otworzy - mówi jeden z urzędników.

Póki co, wirtualne Katowice są małe. To zaledwie fragment miasta wokół Ronda razem z kopułą, Spodkiem, biurowcem DOKP i kilkoma budynkami.

Atrakcją otwarcia Second Katowic był m.in. koncert Nomy Falta, jednej z najsłynniejszych artystek bluesowych w Second Life. Potem, zarówno w "realu", jak i w grze, podświetlono nową iluminacją Rondo Sztuki.

Second Life to internetowa, trójwymiarowa gra, w której uczestnicy wymyślają wirtualny świat. Stworzyła ją firma Linden Lab. Od uruchomienia w internecie w 2003 roku zapisało się do niej ponad 8 mln osób.
.............


Second Katowice, czyli wirtualne miasto
30.04.2009
Było przecięcie wstęgi, była konferencja prasowa w Spodku (remontowanym przecież i zamkniętym!), a na koniec obiekt uniósł się w powietrze. Wszystko się zdarzyć może, ale w wirtualnej przestrzeni.

We wtorek otwarto wirtualne miasto Katowice. Second Katowice to czwarte, po Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, polskie wirtualne miasto w projekcie Second Poland. Na razie swoje wirtualne odwzorowanie w Second Katowicach mają Spodek i Rondo Sztuki, ale w przyszłości w tej popularnej na świecie grze może pojawić się całe śródmieście, i to już przebudowane. Zanim zmiany zajdą w realu, w świecie wirtualnym już będzie można spacerować zupełnie nową aleją Korfantego.

Second Katowice mają być swoistym forum internetowym i miejscem spotkań dla mieszkańców miasta. Tutaj może być kreowany wirtualny świat, mogą toczyć się dyskusje, tutaj mogą promować się młodzi twórcy. Second Katowice mają więc animować sami mieszkańcy.

Aby wziąć udział w grze, trzeba zalogować się na www.secondlife.pl i stworzyć własnego awatara, czyli bohatera. KAW

- POLSKA Dziennik Zachodni

http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/993560.htmlCuma - Czw Kwi 30, 2009 8:25 am
Chętnie bym zwiedził Second Katowice, ale mi to nie chodzikr0lik - Sob Maj 02, 2009 1:39 pm
http://bi.gazeta.pl/im/0/6458/z6458470X.jpg

Zabudowa jak dwie krople wody:) I ten 30cm krawężnik w ciągu "Chorzowskiej"kiwele - Sob Maj 02, 2009 1:45 pm

http://bi.gazeta.pl/im/0/6458/z6458470X.jpg

Zabudowa jak dwie krople wody:) I ten 30cm krawężnik w ciągu "Chorzowskiej"


A ja sie bardzo ciesze, ze w realu zniknela ta zielen sprzed Spodka!kiwele - Sob Sie 07, 2010 11:17 pm
Gra Tetris portalu http://www.ciapek.pl/tetris.php zostala w tym miesiacu najwyrazniej rozkodowana przez jakiegos agresywnie upolitycznionego hakera.
Cala lista najlepszych stu wynikow tego miesiaca jest zajeta przez jednego gracza z powtorzonym sto razy tym samym obrazliwym loginem i tym samym wysokim zaporowym wynikiem.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.