ďťż
PRÓBY KSIĘŻYCOWE (MOONMAKING)



Zakapior - 07-27-2009
PRÓBY KSIĘŻYCOWE (MOONMAKING)

1. Co to takiego?
Próby księżycowe (moonmaking) polegają na umówionym wcześniej ataku, który ma na celu utworzenie pola zniszczeń na tyle dużego, aby mógł powstać księżyc.

2. Kto musi stracić flotę?
Nie ma tutaj ustalonej reguły, tak więc to gracze ustalają między sobą przebieg próby. W najczęstszym przypadku jeden z graczy atakuje planetę drugiego, na której obrona jest na tyle silna, aby pokonać flotę agresora.
Innym wariantem jest walka flot agresora i obrońcy, generująca duże pole zniszczeń.

3. Kto zbiera szczątki po flocie?
Szczątki mogą zostać zebrane przez dowolnego gracza (także niebędącego atakującym ani obrońcą) pod warunkiem, że w ostateczności trafią one do właściciela zniszczonej floty, z której powstały lub do osoby od niego słabszej punktowo.
W przypadku zebrania i odesłania złomu przez innego gracza, słabszego punktowo niż właściciel zniszczonej floty konieczne jest wysłanie zgłoszenia pożyczki recyklerów:
Generator maili, Wysyłanie zgłoszeń.
Jeśli straty poniósł każdy z graczy (agresor i obrońca) wówczas każdy z nich może zachować proporcjonalną do strat część złomu (zebrać złom i odesłać go do odpowiedniego gracza (z późniejszym zgłoszeniem pożyczki recyklerów) może nadal każdy z graczy)

4. Chcemy zrobić sobie nawzajem próby na taki sam procent. Czy każdy z nas musi lecieć recyklerami za swoją flotą, czy też możemy zebrać szczątki po flocie przeciwnika?
W przypadku, gdy próby odbywają się na taki sam procent (floty są identyczne) i odstęp pomiędzy nimi nie przekracza 24h można zebrać szczątki po flocie przeciwnika zamiast swojej.

5. Czy mogę wysłać do gracza A surowce na zbudowanie floty, którą mnie zaatakuje? Czy mogę w takim przypadku zebrać złom po jego flocie?
Możesz wysłać surowce do gracza A tyko wtedy, gdy ma on mniej punktów od Ciebie, ale wtedy to on musi zebrać szczątki po flocie.

6. Czy próbę księżycową trzeba zgłaszać GO?
Nie, prób księżycowych nie trzeba zgłaszać do GO. Trzeba natomiast zgłosić pożyczkę recyklerów (od gracza słabszego dla gracza silniejszego) jeśli taka pożyczka miała miejsce.

7. Jak zwiększyć szanse na powstanie księżyca w czasie próby?
Szanse można zwiększyć tylko i wyłącznie zwiększając liczbę statków, które ulegną zniszczeniu (do liczby potrzebnej na uzyskanie 20%).
Szansa na powstanie księżyca nie zależy od rodzaju niszczonych statków ani żadnych zachowań takich jak np. wylogowanie się przed próbą czy wystąpienie z sojuszu.
Większą szansę daje mniejsza liczba prób na duży procent niż dużo prób na mały (np. jedna próba 20% to większa szansa niż 2x10%)

//EDIT
-Poprawione THX Songo




Songo89 - 07-27-2009
zbyt wielka czcionka,przeszkadza,ja dodam tylko tyle :
AD 2. Z kim mogę się tak umówić?(na próbe)
w tej grze nie jest możliwe atakowanie członka sojuszu,więc po prostu jeżeli chcesz przeprowadzić próbę z kolegą z soja to któryś z Was musi go opuścić na czas prób.

AD2.9. Jakie statki są najlepsze do próby księżycowej?
W przypadku gdy z obrony powstaje debris(tak jest w tej grze) najlepiej niszczyć obronę przeciwnika:)

tyle mego;)



cybawielki - 07-28-2009
Jeżeli autor pozwoli chciałbym ten "poradnik" umieścić w dziale pomoc, który znajduje się w grze...
To jak mogę go wykorzystać?



mateusz93k - 07-28-2009
Przypinam




bosaki - 12-18-2009
dobrze ze ktos napisal ta pomoc wiele mi ona pomogla ;p



Ramzes1010 - 12-31-2009
Najlepiej się robi próby takim sposobem:
3x 1k LM, 3x 1,5k LM, 2x 2k LM
czyli wychodzi 8 ataków.
Każdy atak najlepiej preprowadzać po minucie od poprzedniego ataku.
I żeby obrońca miał albo obrone żeby rozwaliła te LM albo flote na planecie.



ALIEN89 - 12-31-2009
Ramzes czemu zmieniasz nieco mój przepis? Nie ma nigdy w 100% pewnosci ze wyjdzie ale z takim przepisem jak narazie w każdej z gier w które gralem ten sprawdzał sie w 90-95% .

Stary post ale nie zostanie zamknięty bo zawsze nowi mają pytania i gdzieś musza pisać Proszę nie spamować tu - tylko w wypadkach pytań co do monów.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.