ďťż
[Mapy, zdjęcia satelitarne] Google, Zumisalutuj - Pon Kwi 30, 2007 4:51 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dziecko
bty - Pią Lis 16, 2007 10:05 pm
http://www.zumi.pl/vrt.html

takie google earth tylko, że sama Polska i większy obszar w dobrej rozdzielczości. Chyba nie było.Emenefix - Pią Lis 16, 2007 10:15 pm
Nie, nie znamy tego
bty - Pią Lis 16, 2007 10:35 pm
właśnie odkrywam, polecam wyszukiwarkę firm, jest prawie każda
SPUTNIK - Pią Lis 16, 2007 10:43 pm

Nie, nie znamy tego@bty
chyba połowa map i mapek obecnie na forum jest z zumiEmenefix - Pią Lis 16, 2007 10:46 pm
Ja tam nie znom żadnyk zumi, gugle erf, czy łord łindów

Może dlatego, że w końcu na co dzień jestem studentem geografii i pracuję ze zdjeciami satbty - Pią Lis 16, 2007 10:52 pm

Nie, nie znamy tego@bty
chyba połowa map i mapek obecnie na forum jest z zumiBartek - Pią Lis 16, 2007 10:54 pm
Pod biurowcem Korfantego 2 stoją codziennie firmowe auta z tej firmy Zresztą z nSport, TVN, TVN24 i onet.pl też nie mówiąc o Polsacie

Swoją drogą ciekawe ile kasy kosztowało takie sfotografowanie Polskisalutuj - Pią Lis 16, 2007 11:33 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckoBartek - Czw Lis 22, 2007 8:40 pm
Google maps zrobiło aktualizacje mapy drogowej dla całej Polski, a także podpisali umowę z PPWK S.A. więc pewnie wkrótce pojawią się aktualne zdjęcia satelitarne Polski

Treść raportu:
Zarząd PPWK S.A. informuje, iż uruchomiony wczoraj nowy serwis mapowy Google dla obszaru Polski będzie bazował na danych dostarczanych przez Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych.
Google Maps – serwis internetowy - jest bazą danych map oraz zdjęć satelitarnych całego świata, a wyłącznym dostawcą map dla terenów Polski będzie firma PPWK S.A.
Rozpoczęcie współpracy z Google Maps to wynik strategii, która zakłada zdobycie rynku w obszarze dostawców map on-line.
Umowa podpisana przez firmy Google Inc. i PPWK S.A. została zawarta na okres 5 lat.Bartek - Śro Lut 06, 2008 9:13 pm
Na zumi.pl wrzucone zostały zdjęcia z ok. września 2007 Zrobili aktualizacje naszego województwa, super wygląda lotnisko Katowice-Pyrzowice

Dziś siedziałem z 1h i oglądałemEmenefix - Śro Lut 06, 2008 9:43 pm
[edit: post usunięty ze wzgledów bezpieczeństwa...]Wit - Nie Gru 07, 2008 6:11 pm
Katowice z lotu ptaka i w trójwymiarze
pj2008-12-07, ostatnia aktualizacja 2008-12-07 17:11Katowice będą miały elektroniczną mapę - tak dokładną, że na zdjęciach będzie można zobaczyć każdy szczegół. Budynki zaś będą trójwymiarowe. Miasto wyda ma mapę 700 tys. zł

Arkadiusz Godlewski, wiceprezydent Katowic, mówi, że mapa będzie nieco podobna do popularnego programu "Google Earth", dzięki któremu można spojrzeć z góry na dowolne miejsce świata. Zdjęcia Katowic w tym programie nie są jednak aktualne ani zbyt szczegółowe.

- Katowicka mapa powstanie na podstawie zdjęć lotniczych o wysokiej jakości. Będzie na nich można swobodnie przeczytać nawet numery rejestracyjne samochodów - mówi Godlewski. Oprócz tego urzędnicy zdecydowali, że każdy budynek będzie można oglądać w trójwymiarowym obrysie. W mieście jest około 60 tys. rozmaitych budowli, więc większość z nich będzie zaznaczona tylko symbolicznie. - Ale budynki w centrum miasta będą miały komputerowe tekstury i kopie rzeczywistej elewacji - podkreśla Godlewski.

Dzięki tak dokładnej mapie urzędnikom łatwiej będzie przygotowywać dokumenty potrzebne do inwestycji, a sami inwestorzy będą mogli łatwiej sprawdzić teren, którym są zainteresowani. Cyfrowa mapa Katowic ma być gotowa za rok. Będzie kosztowała około 700 tys. zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
..............
taka szczegółowa mapa do dla całego regionu by się przydałamacu - Nie Gru 07, 2008 6:37 pm
Mam nadzieję, że tak jak w Łodzi będzie znany termin robienia zdjęć i będzie można w jakiś sposób "zindywidualizować" sobie tą mapę.ZbeeGin - Sob Lut 07, 2009 7:09 pm
Trafiłem ostatnio na nową stronę z mapą http://www.pkt.pl/mapy.html
Niby nic, ale dokładność zdjęć sat i ich aktualność w obszarze GOP (Centrum) stoi na wysokim poziomie.

Zobaczcie.kiwele - Sob Lut 07, 2009 7:50 pm

Trafiłem ostatnio na nową stronę z mapą http://www.pkt.pl/mapy.html
Niby nic, ale dokładność zdjęć sat i ich aktualność w obszarze GOP (Centrum) stoi na wysokim poziomie.

Zobaczcie.

Bartek byl pierwszy i juz umiescil na Forum widok hotelu Angelo i GTC na Francuskiej.
Katowice sa wedlug stanu z 11 listopada 2008 r. w poludnie.
Fantastyczne!Groni - Wto Lut 24, 2009 8:31 am
mi też bardzo sie podoba
jakośc piersza klasa - robi wrażeniemiglanc - Wto Lut 24, 2009 11:38 am
Niesamowita dokladnosc. google maps sie chowa.Groni - Śro Lut 25, 2009 12:46 pm
Centrum stoi na wysokim poziomie
fantastyczne
pokazuję znajomym są zachwyceni
wieści się roznoszą
a i swój domek znalazłemWit - Śro Lip 15, 2009 4:42 pm


Samoloty w barwach Zumi.pl fotografują polskie miasta, zdjęcia są wyższej jakości od satelitarnych
wczoraj
Wieszasz pranie na balkonie albo grillujesz w ogródku? Twoje prywatne sprawy stają się publiczne. Już dziś Rybnik, Bytom, Bielsko-Biała a niebawem Częstochowa - sfotografowane z nisko lecącego samolotu - pokażą w internecie życie mieszkańców na ich podwórkach. Tak szczegółowej relacji z kilkudziesięciu polskich miast jeszcze nigdy nie było.

Być może właśnie w tej chwili samoloty oznakowane logo Zumi.pl fotografują cię na tle ulicy polskiego miasta. Zdjęcia lepsze niż ujęcia satelitarne można już znaleźć w serwisie tego lokalizatora internetowego. Samoloty wykonają ok. 35 tys. fotografii ze szczegółami w poszukiwanej okolicy. Są już dostępne obrazy z Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry, Opola, Bytomia, Bydgoszczy, Tarnowa, Rzeszowa, Łańcuta, Lublina, Bielsko- Białej, Rybnika, Wałbrzycha, Torunia, Trójmiasta i Jeleniej Góry. Niedługo w Zumi.pl pojawią się zdjęcia lotnicze aglomeracji warszawskiej, łódzkiej, poznańskiej, wrocławskiej oraz m.in. Częstochowy, Radomia, Olsztyna i Kielc.

Chcesz kupić domek i posługujesz się jego adresem internetowym wskazanym przez agencję nieruchomości? Klikasz i widzisz najbliższy w okolicy kościół, szkołę, szpital, przedszkole oraz interesującą cię nieruchomość. Jak do niej dojechać, ile wokół jest zieleni, czy sąsiad ma basen i ile wokół niego leżaków, a nawet jaki typ ogrodu ma posesja. Co z ochroną prywatności mieszkańców?

- Widać samochód, ale to, że jest czerwony, a nie jego rejestrację - mówi Paweł Klimiuk, rzecznik Grupy Onet.pl. - Kobieta na ulicy? Nie widzimy jej twarzy i nie możemy jej zidentyfikować, ale dostrzeżemy jej żółtą bluzkę. Postęp sprawił, że nasze życie przenosi się do internetu. Nie naruszamy jednak niczyjej prywatności - zapewnia.

Dlatego cessna 402 i pipernavajo pracowicie przemierzają polskie niebo, wykorzystując pogodny dzień. Potężna kamera cyfrowa DMC - Digital Mapping Camera System z 8 obiektywami działa zgodnie z prowadzonym od 2007 roku programem lokalizatora Zumi.pl: "Więcej o firmach, produktach, usługach". Na ile więcej? Jak twierdzą eksperci lotniczy, na razie pełna identyfikacja obiektu - domu, samochodu, twarzy ludzkiej - zastrzeżona jest w Polsce tylko dla samolotów służb specjalnych - w tym bezzałogowych.

Benedykt Kołodziejczyk mieszka w domku jednorodzinnym w podrybnickiej dzielnicy Kamień. Niemal co weekend organizuje girlla.

- Wiem, że możliwości techniczne są coraz większe i trudniej jest zachować prywatność, ale mnie wcale wizja totalnej inwigilacji nie cieszy - mówi rybniczanin. - Gdyby takie rozwiązanie było stosowane na potrzeby organów ścigania, które sprawdzałyby w ten sposób, czy na przykład nie pędzę bimbru w ogrodzie i nie mam w garażu złodziejskiej dziupli, to miałoby to jeszcze swoje uzasadnienie. Taki powszechny "big brother" jest głupim pomysłem. Chyba całą swoją posesję parasolami zasłonię - dodaje.

Czy polskie instytucje mogą nas bronić z urzędu przed naruszaniem prywatności przez lokalizatory internetowe? I co na to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych? Szef GIODO, Michał Serzycki, interesuje się już takimi usługami.

- Nie mogą one godzić w prawo do ochrony danych osobowych i w prawo prywatności - mówi Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik GIODO. - Ponieważ taka usługa ma charakter globalny, podjęliśmy współpracę z innymi organami ochrony danych osobowych.

Sprawą zajmuje się również Unia Europejska - Grupa Robocza Art. 29 do spraw ochrony danych osobowych, której GIODO jest członkiem. W Grecji "street view", czyli panoramiczne widoki z poziomu ulicy, już są wykluczone. W Wielkiej Brytanii, gdzie kamera Google na wysięgniku robiła zdjęcia z wnętrza prywatnych działek, takie działanie napotkało zbiorowe protesty mieszkańców.

Oblegane mapy i lokalizatory

zumi.pl: 27 mln 039 tys. 725 odsłon miesięcznie, 628.734 godzin miesięcznie

map24.interia.pl: 12 mln 863 tys. 020 odsłon, 89.918 godzin

maps.google.pl : 9 mln 390 tys. 908 odsłon, 375.215 godzin

targeo.pl: 3 mln 727 tys. 289 odsłon, 80.073 godziny

szukacz.pl: 2 mln 938 tys. odsłon, 1 mln 447 tys. godz.

Źródło: Gemius, raport Polski internet 2008/2009 z lutego 2008 r.

Beata Sypuła, współpraca: KUB - POLSKA Dziennik Zachodni

http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/1023616.htmlBartek - Wto Lis 03, 2009 7:40 pm
Nie wiem kiedy, ale raczej nie dawno zumi zaktualizowało zdjęcia prawie całych Katowicellilamas - Pon Lis 23, 2009 1:17 pm
Szanowni koledzy,
czy Katowice posiadają taką mapę, na której znajdę obrysy działek i punkty adresowe? (Z tym, że bardziej zależy mi na numerach działek)
Coś w tym stylu:
http://test.um.gliwice.pl/portal/map/piotrekb - Pon Lis 23, 2009 2:01 pm
Jak szukam dokładnej numeracji to ta mapa:
http://mapserver.um.katowice.pl/website ... viewer.htm

Pod Operą nie działa, pod Firefoxem nie wiem, pod IE wszystko OK. Ale obrysów działek chyba brak.ellilamas - Wto Lis 24, 2009 8:05 am
No niestety ta mapa nie pokazuje granic działekoio154 - Wto Lis 24, 2009 10:41 am
Jeszcze możesz sprawdzić na geoportal.gov.pl jak tam nie ma to znaczy, że zostaje tylko wizyta w UMellilamas - Wto Lis 24, 2009 12:56 pm
Dzięki za radę, rzeczywiście znalazłem na tym portalu mapę Katowic z podziałem działek, niestety nie są oznaczone. Ale dzięki za odzew.oio154 - Wto Lis 24, 2009 1:26 pm
No to jak wyżej, w UrzędzieM wisi taka wielka mapa z ponumerowanymi działkami, ale w necie faktycznie nigdy takiej nie spotkałem. Jak byś znalazł to daj znać!kiwele - Wto Lis 24, 2009 1:34 pm

Nie wiem kiedy, ale raczej nie dawno zumi zaktualizowało zdjęcia prawie całych Katowic

Wedlug mojego pierwszego ogladu (zaawansowanie Ghelamco, ogolny wyglad ulic) stawialbym, ze zdjecia pochodza z jakiegos niedzielnego popoludnia poczatkiem lipca tego roku.
Jestem pewien, ze uwazni Koledzy, ogladajac rozne szczegoly miejskie, moga jednoznacznie uscislic date dla Katowic na Zumi.pl, jak dla daty zdjec w pkt.pl, ktore dla mnie byly dokonane 11 listopada ubieglego roku, o 12h40', przed rozpoczeciem manifestacji na Placu Sejmu Slaskiego.macu - Wto Lis 24, 2009 4:10 pm
Wszystko wskazuje na dzień powszedni, późnie popołudnie.kiwele - Wto Lis 24, 2009 4:55 pm

Wszystko wskazuje na dzień powszedni, późnie popołudnie.

To wcale nie jest takie oczywiste.
Parkingi na Pl. Sejmu Slaskiego, na Pl. Grundwaldzkim, kolo Stalexportow i gdzie indziej sa puste lub calkiem pustawe.
Nie ma bud na Pl. Synagogi ani wielu osob kolo Supersamu.
Wedlug cienia, choc lato, nie jest pozniej niz okolo 18-tej.
Faza robot przy Angelo jest wyraznie widoczna.
Lepsi znawcy moga okreslic czas wedlug zaawansowania robot drogowych i torowych.kiwele - Wto Lis 24, 2009 5:03 pm
Post do likwidacji.macu - Wto Lis 24, 2009 8:31 pm
Parking przy znajomej firmie wygląda tak jak na codzień między 14.30 kiedy kończy pracę główny zakład, a powiedzmy 18.00, kiedy zawijają się już praktycznie wszyscy. Parking wewnętrzny przy Stalexporcie jest pustawy ale ulica jest zastawiona jak w normalny dzień. Zajezdnia jest pusta, w weekend chyba tak nie wygląda. Tak samo sytuacja na Sokolskiej - tradycyjny codzienny korek godzina 17,00. Mój samochód stoi pod pracą ale tu akurat nie będę się upierał, bo czasem pracuję w weekendy Faktycznie jest jakoś podejrzanie sennie ale trzeba pamiętać, że to wakacje.kiwele - Wto Lis 24, 2009 8:50 pm
Najpewniej byloby ustalic:
- godzine: dlugosc i kierunek cienia,
- okres: stan zaawansowania Ghelamco i Angelo, moze innych inwestycji (GTC Francuska?),
- dzien tygodnia: po ustaleniu godziny fakt nieobecnosci bud na Pl. Synagogi.Maar - Wto Lis 24, 2009 10:05 pm
Ja celowałbym, że zdjęcia były robione w połowie czerwca i sugerowałbym się w tym wypadku stopniem zaawansowania robót związanych z wymianą torowiska na Zawodziu (patrz skrzyżowanie 1 Maja z Bogucicką).GoldBoy - Wto Lis 24, 2009 10:13 pm
Moim zdaniem sądząc po długości i kącie padania cienia to raczej będzie bardziej niezbyt późne popołudnie. A biorąc pod uwagę puste parkingi choćby na placu Sejmu Śląskiego czy kilka autobusów na placu Szewczyka to musi być weekend. Samochody zaparkowane przy Mickiewicza, Sobieskiego czy przy UŚ mogą należeć do studentów - czerwcowy weekend. Maj to raczej nie jest bo na Dwrocowej jest dziura po kamienicy. W wakacje jak pamiętam prawie co weekend były jakieś koncerty na Mariackiej o tutaj pusto - żadnej sceny.
:>macu - Wto Lis 24, 2009 10:36 pm
Stan Reinhold Center wskazuje, że zdjęcia robiono pomiędzy 24.05.09 (zdjęcia Arturasiwego z forum), a 08.06.09 (zdjęcia z reinholdcenter.com)
Wg GW od 29.05.09 zaczynał się remont na S86. Na zdjęciach żadnego remontu nie widzę.
Jeśli termin tego remontu był dotrzymany to termin jest od 24 do 28 maja, a weekend odpada.kiwele - Śro Lis 25, 2009 12:20 pm

Stan Reinhold Center wskazuje, że zdjęcia robiono pomiędzy 24.05.09 (zdjęcia Arturasiwego z forum), a 08.06.09 (zdjęcia z reinholdcenter.com)
Wg GW od 29.05.09 zaczynał się remont na S86. Na zdjęciach żadnego remontu nie widzę.
Jeśli termin tego remontu był dotrzymany to termin jest od 24 do 28 maja, a weekend odpada.


Hm, moge sie mylic, ale zaawansowanie Ghelamco, Angelo i GTC Francuska wydaje sie wskazywac na date o jakis miesiac pozniejsza.
Intrygujace sa te pustawe parkingi.
Jedno co wiem, to ze na pewno przez staranny oglad i znajomosc spraw miejskich mozna okreslic date zdjecia z dokladnoscia do dziesieciu minut.

Chyba, ze to jest fotomontaz zdjec z roznych okresow.
Zastanawia np. fakt, ze Stalexporty czy Angelo widziane sa wyraznie od poludnia a pobliski Haperowiec od polnocy.
Te panoramy z gory maja swoje tajemnice, a nam sie wydaje, ze patrzymy na cos realnego.
Ogolnie jednak wielkie uznanie. W znajomym ogrodzie moge prawie liczyc glowki salaty.bidzis004 - Czw Lis 26, 2009 11:40 pm
www.norc.pl niestety z tej perspektywy widać jedynie ogromny niewykorzystany potencjał aczkolwiek polecam bo warto.absinth - Pią Lis 27, 2009 5:27 pm
przejrzalem moje zdjecia robione w Katowicach pozna wiosna wczesnym latem i na pewno moge powiedziec ze na zumi sa zdjecia zrobione po 24 maja (na moich fotach rusztowanie przy bloku na Curie Sklodowskiej jest nizsze niz to na zumi) a przed 11 lipca (wowczas juz byly zainstalowane kosze pod spodkiem)

prawdopodobnie ok. 12-15 czerwca, sadzac po ukladzie rozrzuconych rupieci na terenie dawnej bazy transportowej przy ul. GorniczejWit - Pią Lis 27, 2009 7:16 pm
12 czerwca na forum jest fota wyburzonej maszynowni na Andaluzji, a na zumi jeszcze stoipiotrekb - Czw Sie 26, 2010 8:24 pm
Aktualny (no w miarę - 2009) i w ładnych kolorach GOP w końcu na Google Earth.rasgar - Pią Sie 27, 2010 5:42 am

Aktualny (no w miarę - 2009) i w ładnych kolorach GOP w końcu na Google Earth.

Na google map'ach dalej widniejemy jako mordor.
I na maps'ach i g.earth mamy dalej 30m offset pomiędzy mapą a ortofotomapąBartek - Wto Sie 31, 2010 8:06 am

Aktualny (no w miarę - 2009) i w ładnych kolorach GOP w końcu na Google Earth.

Na google map'ach dalej widniejemy jako mordor.
I na maps'ach i g.earth mamy dalej 30m offset pomiędzy mapą a ortofotomapąrasgar - Wto Sie 31, 2010 10:58 am

Aktualny (no w miarę - 2009) i w ładnych kolorach GOP w końcu na Google Earth.

Na google map'ach dalej widniejemy jako mordor.
I na maps'ach i g.earth mamy dalej 30m offset pomiędzy mapą a ortofotomapąoio154 - Pon Wrz 13, 2010 11:44 am
Świetnie na google, ale na um.katowice można jeszcze podmieniać warstwy zdjęć na starsze, no i w końcu full informacja geodezyjna.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.