ďťż
Wiezowce w SosnowcuSosnowiczanin - Pon Kwi 14, 2008 3:02 pm
Nie chcę pisać o Sosnowieckich wierzowcach w tematach o Katowickich wierzowcach ani w temacie o remoncie żylety Więc założyłem temat o Sosnowieckich wierzowcach,jak wiadomo w Sosnowcu jak na razie są dwa wierzowce i jeden w budowie od..20 lat.Ale w ostatnim czasie jakaś firma(nie wiem dokładnie jaka) chce zaadaptować Sosnowiecki wysokościowiec i dokończyć go a przy okazji unowocześnić .Więc (mam taką nadzieje) w niedalekiej przyszłości Sosnowiec i GOP wzbogaci się o nowy-stary wierzowiec

W tym temacie będę pisał o remontach, i ewentualnie planach budowy wierzowców w Sosnowcu.A także będę pisać o postępach w adaptacji i remontu starego niedokończonego wierzowca.

Nie jest to może kolos jak Altus czy Żyleta ale mocno wystaje ponad 10-cio piętrowe budynki i każdy zalicza go do wierzowców..

Oto foto:
BEZETWU - Pon Kwi 14, 2008 4:19 pm
Wszytko fajnie; dobry pomysł by wypromowac wiezowce także z innych naszych miast, ja bym tylkoprosił tylko o więcej fotek, i uniakanie pisania WieŻowiec przez "RZ"BEZETWU - Pon Kwi 14, 2008 4:31 pm
Żeby nie być gołosłownym to wrzucam kilka na szybciuteńko (bez przyłożenia) zrobionych fotek Żylety sprzed kilkudziesięciu dni...

Sosnowiczanin - Pon Kwi 14, 2008 5:18 pm
Ups sory za pisanie wieżowiec przez RZ

Tu są dane dotyczące tego budynku;

Wieżowiec Ostrogórskiej - wieżowiec położony w Sosnowcu ul. Ostrogórskiej. Ma on 61 metrów wysokości, oraz 14 kondygnacji, w tym 2 podziemne.

Budowa tego budynku rozpoczęła się w 1978 (przygotowanie terenu trwało od 1977), natomiast zakończyła się w 1993 roku. W tym też roku budynek został zamknięty w stanie surowym. Budynek jest własnością Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Docelowo mieli się tam wprowadzić studenci i naukowcy Wydziału Farmacji. Obecnie budynek jest pustostanem, lecz Akademia Medyczna nie może go sprzedać ze względu na nieuregulowane sprawy własności gruntów.

Niebawem grunty mają być uregulowane i będzie to zielone światło dla remontu wieżowca.

Niestety poza żyletą bardzo ciężko znaleźć foty Sosnowieckich wieżowców ja osobiście znam 3 ale według wikipedii w Sosnowcu istnieje coś takiego jak;Wieżowce przy węźle Pogoń ,Wysokość:,53 m,kondygnacji:16i,wybudowane w 1976,miejscowość:Sosnowiec.Do prawdy dzielnice Pogoń znam bardzo słabo ale nie widziałem tam żadnych 16 piętrowców,no chyba że zasłaniają je zwykłe 10-piętrowce..

PS;http://images4.fotosik.pl/173/503b56062fde247a.jpg Zdjęcie wieżowca znajdującego się blisko wspomnianego niedokończonego budynku wydziału farmacji w Sosnowcu.
BEZETWU - Pon Kwi 14, 2008 7:15 pm
To chyba jest 2. z najwyższych w Sosnowcu?
Przypomina mi ten blok ze skrzyżowania Korfantego X Katowicka - tylko nasz katowicki jest 2 piętra niższy (60m)BEZETWU - Pon Kwi 14, 2008 7:29 pm
Tu jeszcze 4 fotki Żylety:

SPRZED REMONTU:ABSOLUTNIE OSTATNIE PIĘTRO:Sosnowiczanin - Pon Kwi 14, 2008 7:55 pm

To chyba jest 2. z najwyższych w Sosnowcu?
Przypomina mi ten blok ze skrzyżowania Korfantego X Katowicka - tylko nasz katowicki jest 2 piętra niższy (60m)


Tak to drugi po żylecie

PS.Jak dodamy te wieżowce z Pogoni ty wyjdzie że mamy w Sosnowcu 4 wieżowce+ jeden niedokończony który w przyszłości prawdopodobnie będzie dokończony.

PS2;Te 53 metrowe bloki na dzielnicy Pogoń można zaliczyć do wieżowców?taxi - Pon Kwi 14, 2008 8:20 pm
tak, minimalna granica to 50m , więc sie mieszcząSosnowiczanin - Pon Kwi 14, 2008 9:28 pm
Więc nieoficjalnie są 4 wieżowce w Sosnowcu + jeden w stanie surowym.W weekend postaram się zrobić fotki wieżowców na Pogoni bo chyba wiem o które chodzi..Są widoczne jak jedzie się z Sosnowca do Czeladzi przed szpitalem Wojewódzkim.Ale w sumie to zwykłe tylko trochę wyższe od pozostałych bloczyska więc wyobrażenie ich sobie nie powinno stanowić problemuSosnowiczanin - Wto Kwi 15, 2008 8:25 pm
Mam pytanie odnośnie szpitalu Wojewódzkiego w Sosnowcu,ponieważ są na nim zainstalowane światła przeciwlotnicze a na oko nie wydaje mi się że szpital jest dużo wyższy niż zwykłe 10-piętrowce.A pytanie brzmi następująco.Czy te światła są po to aby wskazać pilotowi helikopteru że tu jest szpital czy może dlatego że ten budynek jest niby wysoki.

Oto foto tego budynku:

http://www.sosnowiec.info.pl/modules/news/images/3055_b

http://www.e-sosnowiec.pl/zdjecia/galer ... ie/634.jpg

http://free.polbox.pl/n/nowum/foto/szpital.jpg

Niestety dysponuje tylko takimi fotografiami..MephiR - Wto Kwi 15, 2008 10:13 pm
W Bytomiu na dwóch 16-piętrowcach też są zainstalowane takie światła. Sądzę, że jest to wymóg spowodowany wysokością tego budynku.smok mlekopij - Czw Kwi 24, 2008 2:45 pm
@sosnowiczanin
o których blokach na pogoni mówicie?
na której ulicy? 53 metry? 16 kondygnacji? które to ?Sosnowiczanin - Czw Kwi 24, 2008 7:35 pm
Przejeżdżałem koło Pogoni i szczerze to nie widziałem jakiś 16-piętrowców.A bloki o których myślałem to były 11 piętrowce na wzniesieniu,więc dlatego wystają poza inne bloki. Jadąc przez Pogoń ,są dwa budynki które wystają poza inne są to Żyleta i szpital Wojewódzki.Także w Sosnowcu są 2 wieżowce;Żyleta,Barbórka( potoczna nazwa 18-piętrowca z Centrum)+ nie dokończony wieżowiec na Ostrgórskiej(śródmieście),a także szpital wojewódzki(tzn jest oświetlony czerwonymi światłami przeciwlotniczymi ale nie wiem czy światełka są aby na pewno oznaką wysokości)choć Wy Katowiczanie zaliczacie taki nowy budynek w centrum na przeciwko Silesii do wieżowców a nie wydaje mi się ze jest wyższy od szpitala woj.więc proszę jakiegoś kumatego aby wytłumaczył mi czy czerwone światłą to oznaka że ten budynek jest wieżowcem)Sosnowiczanin - Sob Maj 10, 2008 9:31 am
" Prof. Krystyna Olczyk, dziekan Wydziału Farmaceutycznego ŚUM pytała o niszczejący obiekt swojej uczelni przy ul. Ostrogórskiej. Od wielu lat straszy tam obskurny wieżowiec - niedokończona budowa gmachu Uniwersytetu Medycznego. -Jesteśmy gotowi kupić ten budynek albo przejąć go w inny sposób. Być może poszukamy inwestora, który wykupi obiekt. Trzeba tylko uregulować jego stan prawny. Gmina pomoże w tej sprawie - usłyszała w odpowiedzi prof. Olczyk."
www.e-sosnowiec.pl
http://images3.fotosik.pl/211/f133eb0be84bd658.jpgSosnowiczanin - Nie Maj 18, 2008 1:56 pm
http://s3.tinypic.com/mi2hq9.jpg

Na tym budynku(tj. szpital Wojewódzki) są zamontowane czerwone światełka,takie jak na żylecie,kukurydzach itp.)Budynek jest wysoki ale nie wiem czy można zaliczyć go do wieżowców.Czy mógłby mi ktoś pomóc?

A tu widok na żyletę jeszcze niewyremontowaną i szpital woj.;

http://www.umarka.itl.pl/wg/s06.htmSosnowiczanin - Nie Maj 18, 2008 2:02 pm
Tu zdjęcie Żylety i SZ.Woj.

http://i59.photobucket.com/albums/g319/ ... C04412.jpg

Wieże kościoła na Pogoni z SZ.Woj. w tle

http://images20.fotosik.pl/391/60ce6a6c2cab40ee.jpgSosnowiczanin - Czw Cze 05, 2008 4:52 pm
Żywo interesuje nas dalszy los budynku przy ul. Ostrogórskiej, co się z nim stanie oraz co się stanie z budynkiem przy Narcyzów?

Obecnie trwa ustalanie własności gruntów na których znajduje się budynek. Problem polega na tym, ze są podwójne dokumenty opisujące własność, niektóre spisane są nawet cyrylicą i dojście do właścicieli jest rzeczą skomplikowaną. O samym budynku można powiedzieć, że jego konstrukcja jest bardzo solidna i z pewnością może po modernizacji może pełnić funkcję mieszkaniowa bądź biurową. Po spełnieniu wszelkich formalności będziemy rozmawiać z miastem, które jest zainteresowane nabyciem tego obiektu. Możliwe jest również że znajdzie się prywatny nabywca. Natomiast budynek przy ul. Narcyzów zostanie przekazany miastu nieodpłatnie.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu sukcesów

Ja również życzę wszystkiego dobrego i dziękuje za rozmowę.

Rozmawiali: Rafał Siciński i Piotr Krawczyk

.......

Farmacja w liczbach

Ostrogórska

65 tys.m² powierzchni terenu
kubatura części niskiej (2 kondygnacje) 31 tys. m³
kubatura części wysokiej (14 kondygnacji) 46 tys.m³
powierzchnia zabudowy 3674 m²
całkowita powierzchnia 21203 m²

Campus

9659 m² powierzchni terenu
1046 m² powierzchni nowego budynku
186 m² przewiązka
350 m² aula wykładowa

Powyższy artykuł dotyczy tego budynku;

http://images3.fotosik.pl/211/f133eb0be84bd658.jpg

źródło;zaglebie.infoSosnowiczanin - Wto Cze 24, 2008 7:36 pm
Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz PTTK w Sosnowcu zapraszają wszystkich zainteresowanych na kolejne wycieczki organizowane w ramach akcji „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD".

Tym razem organizatorzy przygotowali aż trzy wycieczki dla pasjonatów Zagłębia. Już jutro zapraszają do Muzeum Geologii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego („Żyleta") w Sosnowcu. Amatorzy pięknych widoków będą mieli możliwość zobaczenia Sosnowca z dachu budynku!

Dwie pozostałe wycieczki to: ciekawa, piesza trasa z Bukowna do Sławkowa (29 czerwca) i krajoznawcza eskapada do Zagórza w Sosnowcu (1 lipca).

-Często jest tak, że ludzie po prostu nie wiedzą, że w Zagłębiu Dąbrowskim jest masa interesujących lokalnych atrakcji. Stowarzyszenie od dłuższego czasu stara się takie miejsca promować i pokazywać. Dlatego teraz organizujemy trzy różne wycieczki, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. I zapraszamy na nie wszystkich, którzy są zainteresowani pięknem i historią naszego regionu - zachęca Dariusz Jurek z FdZD, główny organizator przedsięwzięcia.

Relacje ze wszystkich wycieczek ukażą się w tygodniku „Wiadomościach Zagłębia" oraz w portalu e-sosnowiec.pl.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wycieczek. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować na e-mail organizatorów: fdzd_jurek@op.pl.

1. 25 czerwca (środa) - zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Geologii oraz wyjazd i wyjście na dach „Żylety".

Koszt wycieczki wynosi 3 zł (2 zł zwiedzanie muzeum + 1 zł wyjazd na dach).

Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 16.00, w holu budynku Wydziału Nauk o Ziemi (przy dinozaurach), Sosnowiec, Będzińska 60.

2. 29 czerwca (niedziela) - wycieczka piesza na trasie Bukowno - Sławków.

W programie zwiedzanie Bukowna:
- Muzeum Górnictwa Kruszcowego, które zostanie otwarte w niedzielę specjalnie dla uczestników wycieczki,
- przejście urokliwą doliną Sztoły („szmaragdowa rzeka") oraz leśnymi dróżkami do Sławkowa i zwiedzanie jego zabytków.

Organizatorzy szczególnie polecają tę wycieczkę, gdyż jest bardzo łatwa, właściwie to dłuższy spacer po pięknej okolicy. Będzie to także pierwsza prezentacja fragmentu zagłębiowskiego odcinka międzynarodowej Drogi św. Jakuba (trasa Via Regia), nad którą od pewnego czasu intensywnie pracuje stowarzyszenie.

Zbiórka osób zainteresowanych udziałem w wycieczce w niedzielę, 29 czerwca o godz. 7.50 na Dworcu Południowym w Sosnowcu, skąd pociągiem wszyscy udadzą się do Bukowna (bilety na pociąg kupuje się u konduktora). Dla osób, które do Bukowna zechcą dostać się w inny sposób - zbiórka na dworcu w Bukownie o godz. 9.00 (godzina przyjazdu pociągu z Sosnowca).

3. 1 lipca (wtorek) - wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem „Tajemnicze Zagórze".

Plan wycieczki obejmuje m.in:
- pozostałości stożkowego gródka rycerskiego z XIV-XV wieku oraz miejsce gdzie znajdowała się XI-wieczna osada dająca początek miejscowości Zagórze,
- źródła i Dolina Potoku Zagórskiego,
- ruiny domostw w okolicach dawnego browaru dworskiego,
- Dworek Wrzosków (z zewnątrz),
- zwiedzanie kaplicy - Lapidarium Żołnierzy Armii Krajowej,
- kościół p.w. św. Joachima. Przejście przez ogrody i teren plebani. Ta część wycieczki opcjonalnie po uzyskaniu zgody i ustaleniu z proboszczem,
- Barani kopiec,
- Pałacyk Mieroszewskich (z zewnątrz),
- pozostałości parku Mieroszewskich wraz z grotą i ruinami studni,
- Pałacyk Malplata, dyrektora generalnego Sosnowieckiego Towarzystwa Kopalń Węgla i Zakładów Hutniczych (z zewnątrz).

Zbiórka uczestników wycieczki: 1 lipca, godz. 17.30, Sosnowiec Zagórze (przy wejściu do kościoła św. Joachima). Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 2 godziny.

Jeszcze nigdy nie byłem na dachu jakiegokolwiek wieżowca...

źródło;e-sosnowiec.pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.