ďťż
system zmianowy



GMC VanillaSky - Pon Lip 06, 2009 1:25 pm
mam pytania odnośnie pracy zmianowej ponieważ nie znalazłem dostatecznego wyjaśnienia tej kwestii w podręczniku

załóżmy przykładową sytuację, zakład pracuje na 1 zmianę, mam 22 maszyny, maksymalna liczba godzin dla maszyny to 588, a więc dostępna liczba godzin wynosi 22 * 588 = 12 936 ( - czasy awarii)

Teraz jeśli chce przejść na 2 zmiany to liczba dostępnych godzin będzie wynosić
bo 22 * 1092 = 24 024

Czy moje obliczenia są poprawne?
i rozumiem że przechodząc na system 2 zmianowy robotnicy niewykwalifikowani są zatrudniani automatycznie?
Jaki to ma wpływ na maszyny? tzn czy szybciej się zużywają i tracą sprawność?

Ktoś z Was może miał jakieś ciekawe doświadczenia związane z wprowadzaniem systemu 2 zmianowego

Pozdrawiam
Kuba




GMC Piotr Gwardecki - Pon Lip 06, 2009 2:41 pm
Dostępny czas pracy maszyn liczysz prawidłowo.
Co do szybszego zużywania się maszyn to zapewne będzie to jakoś uwzględniane przez system ale trudno mi się na ten temat wypowiadać.
Pracownicy są zatrudniani automatycznie (pracownicy niewykwalifikowani nie podlegają bezpośrednio naszym decyzją)

Prace na 2 zmiany wprowadziłem w cyklu treningowym
warto zapamiętać że przy dwóch zmianach maksymalny tygodniowy czas pracy pracownika zostaje zmieniony (zgodnie z tabelą 16) Zostaje skrócony dostępny czas pracy w soboty

Dodatkowo przy 2 zmianach podstawowa godzinowa stawka pracy robotnika wynosi:
godzinowa stawka płacy montera * 0,65 * 4/3

warto tez pamiętać że niezależnie od tego ile godzin pracy wykorzystamy to i tak musimy zapłacić robotnikom za minimum 350 godzin

w twoim przypadku niezależnie od poziomu produkcji będziesz płacił za 61 600 godzin pracy robotników czyli 15 400 godzin pracy maszyn (350 godzin * 2 zmiany * 22 maszyny)

Podstawowym problemem przy przechodzeniu na 2 zmiany jest dopasowanie poziomu produkcji tak aby nie płacić robotnikom za puste przebiegi a także aby nie przekraczać poziomu 420 godzin na pracownika i aby nie płacić premii za prace w soboty i niedziele.
poza tym warto kontrolować poziom płacy pracowników (płaca na jednego pracownika realnie wypłacona z uwzględnieniem wszystkich premii) która to wpływa na zadowolenie pracowników

Jednocześnie warto pamiętać o dodatkowych opłatach takich jak 12 500 euro kosztu nadzoru na zmianę (tabela 10)

W skrócie przy obecnej rozgrywce, która jest raczej rozgrywka defensywną i w której raczej staramy się utrzymać pozycję naszej firmy, wprowadzania większej ilości zmian nie polecam.
Jest to raczej system opłacalny, gdy musimy dość szybko zwiększyć możliwości produkcyjne, gdzie nie wyrabiamy się z realizacją zamówień, a dokupienie sporej ilości maszyn jest dla nas zbyt kosztowne.



GMC Jakub Jankowski - Wto Lip 07, 2009 2:25 pm
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, nie miałem zamiaru wprowadzać systemu 2 zmianowego w tej rozgrywce, pytałem z ciekawości na przyszłość

Jak udało Ci się przejście z 1 na 2 zmiany? bo wydaje mi się, że z kwartału na kwartał nie da rady zrobić takiego dużego przeskoku z zamówieniami aby w pełni wykorzystać dostępne godziny w 2 zmianie, więc na pewno wystąpią jakieś puste przebiegi, tym samym generując koszty, czy jest to duże obciążenie finansowe czy może zyski z dodatkowo zrealizowanych zamówień niwelują te koszty i da rade płynnie przejść na 2 zmiany?



GMC Young - Śro Lip 08, 2009 2:10 pm
Jednym ze sposobów jest pewno sprzedaż kilku maszyn, wtedy nie bedzie pustych godzin pracy, ale to z kolei generuje koszty rozbiorki maszyn wiec i tak sie jest do tylu z zyskownoscia. Przejscie na 2 zmiany lub 3 zawsze trzeba dokladnie przeliczyc . My raz zagralismy na 2 zmiany i nawet na tym niezle wyszlismy. Jako jedyni mielismy 2 zmiany z calej grupy i bylismy na 1 miejscu, ale to byl scenariusz rozwojowy.
Życze powodzenia
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.