ďťż
Spotkanie z prof. Paulem CameronJacek Spendel - Śro Kwi 14, 2010 9:22 am
Informacja prasowa, 15 kwietnia 2010 r.

Dr Paul Cameron w Gliwicach

Kontrowersyjny amerykański psycholog zajmujący się odkłamywaniem poprawnie politycznych mitów nt. homoseksualizmu odwiedzi Gliwice, gdzie spotka się ze studentami Politechniki Śląskiej.

Dr Paul Cameron przebywa w Polsce na zaproszenie Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, natomiast organizacji gliwickiego spotkania podjęły się lokalny Klub Fronda.pl oraz Instytut Globalizacji.

Wykład „Małżeństwo, rodzina i płeć – ofiary rewolucji obyczajowej” będzie mówił o zagrożeniach dla instytucji życia rodzinnego jakie niesie ze sobą afirmacja homoseksualnego stylu życia.

Spotkanie obędzie się w czwartek 22 kwietnia o godz. 14.30 w auli C (parter) na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej 16

Dr Paul Cameron specjalizuje się w badaniu związków zachodzących pomiędzy aktywnością homoseksualną a negatywnymi zjawiskami społecznymi. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. zagadnieniem funkcjonowania tzw. rodzin homoseksualnych, odkrył i zastosował w systemie sądownictwa „naturalny eksperyment” wykazujący defektywność rodzicielstwa homoseksualnego oraz udowodnił większą częstotliwość molestowania seksualnego podopiecznych przez przybranych „rodziców” o orientacji homoseksualnej. Ponadto, Cameron naukowo udowodnił krótszą długość życia homoseksualistów oraz ich większą skłonność do dokonywania przestępstw. Zainteresowania naukowe doktora Camerona obejmują również badanie społecznych i osobistych skutkach nałogów (narkomania, palenie tytoniu) oraz złożoności czynników wpływających na zdrowie jednostek i zbiorowości.

Intencją organizatorów zaprezentowanie opinii na temat wpływu zachowań dewiacyjnych na życie społeczne innych od tych, które w debacie publicznej wyznacza obecnie tzw. „poprawność polityczna”.

– Naszym celem jest wzbogacenie debaty publicznej na ten wrażliwy temat. Nie chcielibyśmy aby do opinii publicznej docierał wyłącznie przekaz jednostronny – mówi Jacek Spendel z Instytutu Globalizacji.

Więcej informacji na temat spotkania udzielają:

Przemysław Kołtun, Instytut im. ks. Piotra Skargi, tel. 693 623 613
Marek Waniewski, Gliwicki Terenowy Klub Frondy, tel. 605 999 055
Jacek Spendel, Instytut Globalizacji, tel. 668 447 877
Safin - Śro Kwi 14, 2010 12:13 pm
Które dokładnie "poprawnie polityczne mity na temat homoseksualizmu" będą odkłamywane?kiwele - Śro Kwi 14, 2010 1:08 pm
Juz pobiezny przeglad hasla "Paul Cameron" w Google wskazuje, ze ten psycholog jest dobrze znany (m.inn. obszerny artykul w angielskiej Wikipedii) ale tez, ze nie ma zbyt wysokiej pozycji w amerykanskiej profesji psychologicznej.
Jego prace spotykaja sie z krytyka tak w srodowiskach naukowych jak i w pewnych kregach spolecznych i ten aspekt znajduje sie na czele wiekszosci informacji o nim.
Przypuszczam, ze bedzie symptomatyczne, gdy nadmienie, ze dziala on glownie w stanie Nebraska, bedacym symbolem Ameryki glebokiej, oddalonej.

Moje poglady w jakims tam stopniu byly zblizone do tego co glosi, ale w dzisiejszych czasach musza ulegac wielu korektom, nie bez wplywu moich wlasnych doroslych dzieci.

Przypuszczam, ze Paul Cameron moze liczyc na duze powodzenie w wielu bardziej zachowawczych srodowiskach polskich, ale dziwilbym sie gdyby to dotyczylo rowniez srodowisk na Politechnice Slaskiej, gdzie ma sie wkrotce zaprezentowac.Safin - Czw Kwi 15, 2010 3:49 pm
Rzeczywiście miejsce odbycia spotkania jest odrobinę dziwne.
a_z - Czw Kwi 15, 2010 7:36 pm
A mnie to tak bardzo nie dziwi. Do tej pory kilka spotkań współorganizowanych przez gliwicką Frondę odbyło się już na Wydziale Górnictwa i Geologii.

Ogólnie aule są udostępniane na różne spotkania, chociaż na AEiI to były raczej imprezy związane z komputerami/elektroniką.kiwele - Czw Kwi 15, 2010 7:49 pm

A mnie to tak bardzo nie dziwi. Do tej pory kilka spotkań współorganizowanych przez gliwicką Frondę odbyło się już na Wydziale Górnictwa i Geologii.

Ogólnie aule są udostępniane na różne spotkania, chociaż na AEiI to były raczej imprezy związane z komputerami/elektroniką.


Trzeba zalozyc, ze jest prawdopodobne, ze ktos tu nie pojal w czym rzecz.
Przeciez w ramach "roznych spotkan" moglyby sie tam pojawic i moherowe berety.
Czemu nie?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.