ďťż
Kieszonkowe odtwarzacze przenośne



ARTURRO - Sob Sty 31, 2009 8:47 pm
" />Przenośne odtwarzacze multimedialne – multiplayer, multimedialne odtwarzacze kieszonkowe, PMP Portable Media Player – to wspaniała zabawa w każdym miejscu i czasie, a niejednokrotnie również możliwość bardziej praktycznego zastosowania, np. jako dysk zewnętrzny do przenoszenia danych, dyktafon, czy też nagrywania wideo z zewnętrznych źródeł: telewizora, kamery, magnetowidu, odtwarzacza.

Odtwarzacz przenośny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują.


ZOBACZ: http://www.tylkonajlepsze.pl/odtwarzacz_Laberg_VISIO_2GB-39.html

Dodatkowe funkcje odtwarzaczy to przede wszystkim
Tuner FM - czyli radio.
Dyktafon - nagrywanie materiałów dźwiękowych.
USB Host - dzięki niemu możemy skopiować do wewnętrznej pamięci dowolne pliki.
Czytnik plików tekstowych - możliwość odczytywania popularnych plików tekstowych.
Przeglądarka zdjęć cyfrowych
Gry - proste gry przygotowane na bazie języka flash lub bardziej zaawansowane tytuły powstałe z myślą o odtwarzaczach iPod.
Tuner telewizji analogowej lub cyfrowej.
Możliwość nagrywania wideo.
Moduł GPS
Inne – zależne od fantazji producenta oraz aktualnej mody.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zaczniemy od tego co widoczne i oczywiste – a więc design i jakość wykonania.

Zwróćmy szczególną uwagę, to jakość wykonania oraz jakość użytych materiałów.
Warto więc zwrocić uwagę, czy do budowy naszego wymarzonego playera nie użyto – w celu reukcji kosztów taniego plastiku.

Taki odtwarzacz wygląda trochę ‼zabawkowo” i może się tak zdarzyć, że po roku, dwóch obudowa będzie nadmiernie porysowana, odbarwiona, a przyciski będą dzwonić jak grzechotka niemowlaka.

A propos tzw. przycisków ważnym dodatkiem jest suwak hold, którym wyłączamy wszystkie przyciski odtwarzacza. Dzięki niemu będziemy mogli włożyć player do kieszeni nie martwiąc się o to, że przypadkowe naciśnięcie któregoś z przycisków przerwie nam naszą ulubioną solówkę w najlepszym momencie.

Coraz częściej odtwarzacze wyposaża się także w zewnętrzne głośniki. Ich jakość jest jednak słaba i tak naprawdę pełnię barw dźwięku oraz dynamikę muzyki poczujemy dopiero przez dobre słuchawki.

Zajrzyjmy jednak do środka – jeżeli bowiem założymy, iż jakość wykonania jest dostatecznie dobra i nie musimy się martwić, że nasz odtwarzacz się szybko rozleci – to co najważniejsze mieści się właśnie pod obudową.

Pamięć – czyli ile nam się zmieści???

W tym względzie w urządzeniach typu przenośny odtwarzacz multimedialny PMP mamy dwa podstawowe rozwiązania:
pamięć flash oraz
typowy twardziel, czyli dysk twardy - jak w PC.

Pamięć flash jest wolniejsza, ale daje szybszy dostęp do muzyki, mniejsze zużycie energii oraz większą odporność na ewentualne uszkodzenia spowodowane drganiami, uderzeniami np. przy upadku naszego odtwarzacza na podłogę .

Dysk twardy ma jedną i nie zaprzeczalną zaletę ogromną pojemność (nawet ponad 100 GB) za relatywnie niższą cenę. Niestety raczej nie powinniśmy takiego urządzenia brać ze sobą na intensywny jogging.

Na ratunek dla pamięci flash idzie możliwość jej rozbudowy poprzez karty SD/SDHC, dla których 8GB pojemności to już standard. Warto zatem sprawdzić w danych technicznych playera, czy jest slot (wejście) dla kart SD/SDHC i do jakiej pojemności karty mogą być obsługiwane.

Ile jednak pamięci potrzebujemy?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z potencjalnych nabywców sam. My na przykład lubimy bardzo duże pojemności. Należy jednak przyjąć, że:

absolutne minimum dla słuchania muzyki dobrej jakości to 2GB
a w przypadku pełnego wykorzystania możliwości odtwarzacza multimedialnego – absolutne minimum, to 8GB

Teraz mózg i system nerwowy odtwarzacza.

Chcemy przecież słuchać dobrej jakości dźwięku – o czy mowa wie za pewne każdy, kto skusił się na zakup taniej empetrójki.
Za jakość muzyki w odtwarzaczu odpowiada oczywiście elektronika, czyli procesory oraz system operacyjny i oprogramowanie umożliwiające cyfrową korektę dźwięku – dlatego warto zainwestować w dobry multipayer.

Warto też zwrócić uwagę na formaty plików muzycznych, które odtwarza kieszonkowy odtwarzacz multimedialny – oczywiście im więcej tym lepiej.
Przykładowe formaty to: MP3, FLAC, APE, WMA, WAV, OGG.

Warto również pamiętać, że nie wszystkie formaty – zwłaszcza te pozwalające na dużą kompresję – zapewnią wysokiej jakości dźwięk.
Generalnie można w tym względzie zastosować następującą zasadę – im mniejsza pojemność plików w danym formacie, tym gorsza jakość.J

akość wideo podobnie jak audio zależy również od formatu plików.

Podstawowe formaty to: AVI, WMV, ASF,MP4, MATROSKA(MKV), OGM, MPG/MPEG, VOB, DAT, MTV .

POLSKI ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY



ZOBACZ: Odtwarzacz z dyskiem twardym - IRYDI BOOSTERO

Ekran odtwarzacza

Jeśli chcemy na naszym odtwarzaczu oglądać filmy oraz zdjęcia - trzeba zadbać o dobrą jakość ekranu.

Poniżej podstawowe rodzaje ekranów w małych urządzeniach przenośnych.

OLED - z tego rozwiązania korzystają małe odtwarzacze. Wyświetlacz służy jedynie do pokazywania opcji oraz udzielania informacji o słuchanych utworach.

LCD - standardowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, umieszczany w tańszych modelach. Efektywny kąt widzenia będzie w najlepszym przypadku przeciętny. Także oddanie kolorów oraz kontrast pozostawią wiele do życzenia.

TFT LCD - najbardziej energochłonna technologia. TFT LCD używane jest przy konstrukcji multimedialnych odtwarzaczy, w których MP3 to jedna z opcji. I jak zwykle ‼coś za cośâ€ duże zużycie energii pozwala na dobry kąt widzenia i lepszą jakość w obrazu pomimo spoglądania na ekran przy np. przy świetle słonecznym.

Oczywiście z uwagi na fakt, że playery mają niewielkie ekrany, znany z większych matryc problem "wypalonych pikseli" tutaj praktycznie nie istnieje. Należy natomiast uważać na porysowania - przy ciągłym wyjmowaniu z kieszeni jest to duży problem.

Oczywiście można zaopatrzyć się w tzw. folię ochronną na ekran.




Noteo - Wto Wrz 07, 2010 11:20 am
" />Myśle że temat jest jak najbardziej aktualny i kieszonkowe odtwarzacze cały czas mają się bardzo dobrze. Czy macie,używacie?? Jeśli tak to pochwalcie się swoim sprzętem.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.