ďťż
[Katowice] Hotel "Silesia"Qba - Sob Kwi 19, 2008 8:50 am
Fajna koncepcja ale wątpie żeby ECE chciało inwestować też w powierzchnie biurową , wydaje mi sie ze ze działka w której zaznaczyłeś obiekt 1 chyba już nie należy do ECE , ale mogę sie mylić
qlomyoth - Sob Kwi 19, 2008 11:29 am
^^Najwyższe kondygnacje Galerii Krakowskiej to właśnie biuraQba - Sob Kwi 19, 2008 11:39 am
a to sorry , mój błąd , tylko mam ogromną na dzieje że wybudują coś ładniejszego niż galeria krakowskamark40 - Czw Maj 29, 2008 12:02 pm


Wyludniony hotel „Silesia” jeszcze długo postraszy

Nowa inwestycja na miejscu zamkniętego hotelu „Silesia” jest niepewna. Inwestor, ECE Projektmanagement Polska, nie zdecydował dotąd co zrobić z zakupionym obiektem. – Prowadzimy inwestycje w wielu miastach. Katowice nie są naszym priorytetem – mówi „Gospodarce Śląskiej” Sylwia Jaczyńska-Kolasza z biura prasowego ECE.

Niegdyś najbardziej renomowany w mieście Hotel „Silesia”, zaczął podupadać w połowie lat 90-tych. Orbis nie inwestował w obiekt a kolejny właściciel, firma Accor, zdecydował po 35 latach działalności zamknąć hotel. Tak też się stało w grudniu 2006, od kiedy to obiekt stoi pusty. W ubiegłym roku przejęła go spółka ECE.

To przejęcie zrodziło spekulacje o budowie w centrum Katowic wielkiego centrum handlowego. Tymczasem w rozmowie z „Gospodarką Śląską”, przedstawicielka spółki Sylwia Jaczyńska-Kolasza, dementuje te informacje. – Jesteśmy zaangażowani w wiele inwestycji, w Polsce jest to m.in. budowa Galerii Kaskada w Szczecinie. Katowice nie są naszym priorytetem. Nie ma żadnych decyzji ani nawet wstępnej koncepcji co mogłoby tu powstać – tłumaczy Jaczyńska-Kolasza.

Przedstawicielka ECE mówi jednak też, że spółka podjęła pewne rozmowy z miastem co do zagospodarowania terenu. Nie chce zdradzić jednak szczegółów. Co ciekawe nie potwierdza tego katowicki ratusz. – Miasto nie zna planów inwestora co do przejętego gruntu – twierdzi Dariusz Czapla z biura prasowego w Urzędzie Miasta Katowice. – Do urzędu nie wpłynął dotąd żaden wniosek dotyczący zagospodarowania terenu.

ECE z siedzibą w Hamburgu, specjalizuje się w budowie śródmiejskich centrów handlowych i administrowaniu nimi. Spółka podaje, że prowadzi 97 centrów handlowych, najwięcej w Europie, ale również w Rosji, Turcji i jedno w Katarze. W Polsce ECE ma centra handlowe w Krakowie (Galeria Krakowska), Łodzi (Galeria Łódzka), Wrocławiu (Galeria Dominikańska) oraz we Gdańsku (Galeria Bałtycka oraz Alfa centrum). Najnowszą inwestycją jest wspomniana Galeria Kaskada w Szczecinie. Otwarcie trzypoziomowego centrum o powierzchni 42 tys. m kw. Zapowiedziano na wiosnę 2010.

Robert Grzesiński, Gospodarka Śląska
http://www.gospodarkaslaska.pl/?ac=artykulKat&id=8053

salutuj - Czw Maj 29, 2008 12:13 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckoBartek - Czw Maj 29, 2008 12:26 pm
Mnie tam bardziej wkurza widok na zamknięty duży parking za Empikiem. Czy naprawdę nie ma możliwości jego otwarcia i zezwolenia za free parkowania samochodów? Przecież tam sporo aut wejdzie!d-8 - Czw Maj 29, 2008 12:53 pm
Katowice nie są naszym priorytetem – mówi „Gospodarce Śląskiej” Sylwia Jaczyńska-Kolasza z biura prasowego ECEkoniaq - Czw Maj 29, 2008 1:08 pm
lol idioci, budujac w kce centrum handlowe wiecej by na tym zarobili niz w szczeciniesalutuj - Czw Maj 29, 2008 1:35 pm
www.pajacyk.pl - Wejdź i nakarm głodne dzieckod-8 - Czw Maj 29, 2008 1:52 pm

lol idioci, budujac w kce centrum handlowe wiecej by na tym zarobili niz w szczecinie

nierozwazni i nieromantyczni.

i to w takim miejscu galerie miec. niespelnione marzenie milionow menagerow! a tu takie wypowiedzikropek - Czw Maj 29, 2008 1:58 pm
Kpina ...

miejscowa jest swietna, hotel teraz straszy, zajmuje mnostwo miejca w scislym centrum miasta, a Ci wyjezdzaja z haslem, ze mamy ździebko poczekac ..

liczylem, ze to bedzie jeden z pierwszych konkretow, jesli chodzi o przebudowe centrum miasta, bo jakby nie bylo to co stanie na miejscu tego hotelu bedzie mialo ogromny wplyw na cale srodmiescie.... ale przez kilka najbizszych lat chyba nawet projektu nie uswiadczymy.Wit - Wto Cze 22, 2010 7:45 am
generalnie nic nowego...odkurzenie tematu

Kolejne centrum handlowe ma powstać w miejscu hotelu Silesia
Justyna Przybytek

Dzisiaj 04:01:02 , Aktualizacja dzisiaj 06:18:07Centrum miasta w końcu ożyje. Tyle, że "życie" będą tu stymulowały godziny otwarcia czterech galerii handlowych!

Galerię już za kilka miesięcy na pl. Szewczyka będzie budowała w ramach przebudowy dworca PKP firma Neinver. Obiekt ma mieć 52 tys. m kw. powierzchni handlowej (największa w regionie galeria Silesia City Center ma 65 tys. m kw.). Kilkaset metrów dalej przy ul. Skargi powstanie nowoczesny Supersam. Do jego modernizacji i podwyższenia szykuje się Centrum Development & Investment, firma już kompletuje dokumenty potrzebne do budowy. Niedaleko - na ul. Dworcowej Eurostar Real Estate planuje zamienić ponad stuletni gmach starego dworca PKP w centrum usługowo-handlowe. To trzy galerie w ścisłym centrum. Czwartej nie trzeba daleko szukać, wyrośnie w miejscu, gdzie dziś znajduje się opustoszały hotel Silesia. Właściciel gruntu i hotelu to spółka ECE. Choć w firmie nie chcą mówić o planach dotyczących Katowic, to wątpliwości nie pozostawiają: portfolio ECE (specjalizacja, to budowa wielkich galerii) oraz wizyty przedstawicieli spółki w katowickim magistracie, podczas których nie ukrywali swoich zamiarów.

Galerie ożywią miasto? - Nie, wręcz przeciwnie - przekonuje Robert Konieczny, architekt z Katowic. - Galerie typu Neinvera czy SCC to typ zabudowy "zwrócony do siebie". Ludzie tam wchodzą i tam zostają, a miasto umiera - dodaje.

Maciej Borsa, prezes zarządu oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, twierdzi, że to może być dla Katowic szansa. - Jeśli tego nie buduje miasto, to jestem spokojny. Galerie powstaną w czterech narożnikach centrum. Może to, co jest między nimi ożyje - ocenia.

Powstanie trzech galerii jest już przesądzone, przed czwartą też nikt katowiczan nie uratuje. Bo grunty, na których stoi dawny hotel nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Co oznacza, że można tu postawić właściwie wszystko.

- Gdyby inwestor wystąpił o wydanie warunków na zabudowę i pozwolenia, to takie musielibyśmy mu wydać - dowiedzieliśmy się od naczelnika Wydziału Budownictwa Romana Olszewskiego. Dlaczego miasto do tej pory o ten teren nie zadbało? Nie wiadomo.

- Ręce opadają! Brak czasami podstawowych zapisów, które chroniłyby dane miejsce - komentuje Konieczny. - Inwestycje w Katowicach prowadzone są według kalendarza wyborczego. Tylko, że prezydenta Piotra Uszoka kiedyś już nie będzie, a zostanie cały ten bajzel - dodaje.

Waldemar Bojarun, rzecznik magistratu, o zamiarach ECE i braku planu nie wie. - Dla miasta najlepsze będzie, jeśli w obiekcie zostaną przywrócone funkcje hotelowe - mówi tylko.

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl  • Strona 2 z 2 • Wyszukano 408 wypowiedzi • 1, 2
    Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.