ďťż
Informator Kulturalny Woj. Śląskiego - www.silesiakultura.plmaciek - Pon Sty 09, 2006 11:40 am
Nowy portal kulturalny WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

portal

Co Wy na to?
Zauważyłem dziś wchodząc do serwisu naszemiasto.
jacek_t83 - Pon Sty 09, 2006 11:53 am
Ciekawa sprawa.
Seriws jest tworzony przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.
Nie dziala natomiast modul z repertuarami kin, teatrow i galerii a to mnie najbardziej interesuje. Mam nadzieje, ze szybko uruchomia.
Wersja angielska sttrony tez nie jest ukonczona. W zasadzie jest tylko strona "About project" a po kliknieciu na inny link np: Latest news przezyca mnie do polskiej wersji.
W kazdym razie zycze powodzenia i wytrwalosci w dzialaniu.maciek - Pon Sty 09, 2006 11:56 am
Mnie również nie udało sie znaleźć info na tamat "Metalmania 2006":)jacek_t83 - Pon Sty 09, 2006 12:00 pm
Jesli szukasz info o tegorocznej metalmanii to ja znalazlem takie na stronie Metalmind: http://www.metalmind.pl/metalmania/
maciek - Pon Sty 09, 2006 12:01 pm

Jesli szukasz info o tegorocznej metalmanii to ja znalazlem takie na stronie Metalmind: http://www.metalmind.pl/metalmania/

Jacku, oczywiście, że wiem gdzie szukać:) Sprawdzałem, czy oni mają na ten temat informację. Wniosek, imprezy ze Spodka nie są dodane do portalu.jacek_t83 - Pon Sty 09, 2006 12:21 pm
Macku nigdy bym cie nie posadzil o to, ze nie wiesz gdzie szukac takich informacji Tak napisalem, dla innychjacek_t83 - Sob Sty 14, 2006 7:26 pm
Poniższą informację znalazłem na tej stronie więc doszedłem do wniosku, że nie będę tworzył nowego wątku. A wydaje mi się, że impreza może być ciekawa i warta obejrzenia.

[hr]

Najlepsze dyplomy projektowe 2004/2005

Muzyczny plac zabaw, szkolna ławka, która rośnie razem z uczniem, lampa, o której kształcie decyduje posiadacz. To wszystko przedmioty, które są na razie w sferze projektu, ale z pewnością doczekają się realizacji. Pomóc w tym ma wystawa "Najlepsze dyplomy i projektowe 2004/2005" prezentowana na Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Na wystawie znajdą się wyróżniające się prace licencjackie i magisterskie z zakresu grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego. Pomysły polskich studentów obronione na polskich uczelniach od listopada 2004 do października 2005, pod okiem polskich promotorów pozbawiają kompleksów raz na zawsze i dają nadzieję, że niebawem "made in Poland" będzie jednoznaczne z dobrym wzornictwem.

Zaistnienie młodych projektantów wzornictwa na polskim rynku, mimo coraz lepszego przygotowania, nie jest łatwe. Celem wystawy jest promocja najzdolniejszych absolwentów. Młodzi projektanci nie tylko zaprezentują swoje dyplomy, ale będą mieli możliwość spotkania się z potencjalnymi producentami.Organizatorzy wystawy mają nadzieję, że kontakty te przyniosą korzyść obu stronom - jednym pozwolą znaleźć pracę, a drugim pozyskać zdolnych projektantów. Wyboru prac dokonał zespół złożony z przedstawicieli organizatorów, tj. magazynu 2+3D, Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz niezależnych projektantów i przedstawicieli studentów.

Kurator: Andrzej Sobaś
Wernisaż: 16 stycznia 2006 (poniedziałek) godz.17.00 - oranżeria Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Wystawa czynna od 16 stycznia do 21 lutego 2006, od wtorku do niedzieli w godz.10.00 - 17.00

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
16 stycznia 2006:
- godz. 15.00 dla osób zainteresowanych historią oraz zadaniami i celami instytucji odbędzie się zwiedzanie Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
- godz. 16.00 w sali konferencyjnej Zamku Sztuki odbędzie się dyskusja poświęcona konkursowi oraz tematyce Najlepszych Dyplomów Projektowych 2004/2005.

W tym samym miejscu i czasie obędzie się wernisaż wystawy AGRAFA 2005. Jest to już 7. zorganizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach przegląd studenckich dokonań w zakresie projektowania graficznego. W tym roku po raz pierwszy jury przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach: plakat, książka/wydawnictwo, grafika użytkowa, multimedia. Jury złożone z młodych, czynnych grafików projektantów i krytyków designu podkreślało profesjonalny charakter prac studenckich. Po raz pierwszy pojawiła się kategoria: prezentacja pracowni.

Z roku na rok zwiększa się liczba uczelni biorących udział w AGRAFIE. W roku 2005 na liście zgłoszonych uczestników znalazło się aż 19 uczelni: Akademie Sztuk Pięknych, Uniwersytety, Wyższe Szkoły, w których realizowany jest program projektowania graficznego. Umożliwia to zauważenie różnorodnych postaw, twórczych studentów, przepływ informacji na temat programów projektowania graficznego między uczelniami oraz nagradzanie i wyróżnianie najciekawszych rozwiązań. Biennale organizowane jest przez Katedrę Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jako impreza towarzysząca Biennale Plakatu Polskiego, które jest imprezą o długoletniej tradycji i ustalonej renomie. Daje to uczestnikom i zainteresowanym niepowtarzalną możliwość porównania prac studentów wkraczających na zawodową drogę projektowania graficznego z pracami profesjonalnych twórców.

Komisarze wystawy:
Anna Machwic, Dawid Korzekwa

wernisaż wystawy 16 stycznia 2006, godz. 17.00
Wystawa czynna od 16 stycznia do 21 lutego 2006, od wtorku do niedzieli w godz.10.00 - 17.00

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
43-400 Cieszyn, ul. Zamkowa 3a, b, c
http://www.zamekcieszyn.pl
info@zamekcieszyn.pl

cyt. za, http://www.silesiakultura.pl/aktualnosci_det.php?id=42
[hr]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • romanbijak.xlx.pl
  • Copyright (c) 2009 | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.